Buradasınız : Faydalı Bilgiler

Kereviz ile Nohut Yararları

Kereviz ile Nohut Yararları - Yaşa bağlı hafıza kaybını önlediğini ve daha zeki olmanızı sağladığını bilseydiniz, çorbalarınıza nohut, salatalarınıza ise kereviz ekler miydiniz?

Yaşa bağlı hafıza kaybını önlediğini ve daha zeki olmanızı sağladığını bilseydiniz, çorbalarınıza nohut, salatalarınıza ise kereviz ekler miydiniz?

Yaşa bağlı hafıza kaybını önlediğini ve daha zeki olmanızı sağladığını bilseydiniz, çorbalarınıza nohut, salatalarınıza ise kereviz ekler miydiniz? Bu gıdaların içinde bulunan bileşenler nöronları besliyor, nörotransmitter üretimini destekliyor, iltihabı azaltıyor ve nöral bozulmaya karşı sizi koruyor. Kereviz: 2010 yılında yapılan araştırmaya göre, kerevizin içindeki luteolin isimli bileşenin yaşa bağlı hafıza kaybını yavaşlattığı belirlendi. Çünkü luteolin beyindeki iltihabı yatıştırıyor. Ayrıca kereviz beyindeki dejenetaratif değişiklik döngüsünü önlüyor. Luteolin bakımından en zengin kaynaklardan biri kerevizdir; diğerleri arasında ise biberler ve havuç bulunuyor.