Buradasınız : Faydalı Bilgiler

Limon Tuzunun Faydaları

Limon Tuzunun Faydaları - Limon tuzu; yemek yapımından,temizliğe kadar limon tuzunun faydaları bulunmaktadır. Bir süre öncesine kadar sağlığa zararlı oldukça tartışma yaratmış ancak bunun yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı ispatlanmıştır.

Limon tuzu; yemek yapımından,temizliğe kadar limon tuzunun faydaları bulunmaktadır. Bir süre öncesine kadar sağlığa zararlı oldukça tartışma yaratmış ancak bunun yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı ispatlanmıştır.

Limon Tuzunun Faydaları
Limon tuzu; yemek yapımından,temizliğe kadar limon tuzunun faydaları bulunmaktadır. Bir süre öncesine kadar sağlığa zararlı oldukça tartışma yaratmış ancak bunun yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı ispatlanmıştır. Limon tuzu meyve sularında asitliği düzenliyici, reçel ve marmetlar da jel dokuyu güçlendirici olarak kullanılır.Limon tuzunun faydaları bunlarla beraber saç ve cilt bakımında, ağız sağlığını korumak için de kullanılır.

Limon Tuzunun Faydaları

Bağırsakları,böbrekleri ve karaciğeri temizler.
C vitamini bakımından zengindir.
Böbrek ve safra kesesi taşlarının dökülmesinde yardımcı olur.
Antioksidan içerir.
Gribe karşı bedeni dinç tutar.
Bakterilere karşı koruyucudur ve bakteri birimine karşı etkilidir.
Yüksek tansiyona karşı etkilidir.
Beyin sağlığını korur.
Limon tuzunun faydaları bunlarla bitmiyor. Kireçlenmiş çaydanlık, su ısıtıcısının içine limon tuzu atıp kaynatılırsa ertesi gün kireçlerin yok olduğu görülecektir. Limon tuzunun içli köfteyi kaynattığınız suya koyarsanız dağılmayı engelleyebilirsiniz.
limon tuzunun faydaları, limon tuzu faydaları, limon tuzunun zararlari, limon tuzunun cilde faydaları, limon tuzu zararları, limon tuzunun sağlığa faydaları, limon tuzu cilde faydaları, limon tuzunun faydaları ve zararları, limon tuzunun fayda ve zararları, limon tuzunun faydasi