Buradasınız : Ürünlerimiz

Baharat Çeşitleri

 • ak-biber - Yemeklerin lezzetini şüphesiz içerisinde ki baharatlar vermektedir. Ak Biber neredeyse Dünya mutfağının tamamında kullanılan karabiberin sadece beyaz olanıdır. Ülkemizde çok fazla yaygın olmayan Ak Biber yemeklerde ki görüntüyü bozmaması için kullanılan bir baharattır.

  Ak Biber

  Yemeklerin lezzetini şüphesiz içerisinde ki baharatlar vermektedir. Ak Biber neredeyse Dünya mutfağının tamamında kullanılan karabiberin sadece beyaz olanıdır. Ülkemizde çok fazla yaygın olmayan Ak Biber yemeklerde ki görüntüyü bozmaması için kullanılan bir baharattır.

 • feslegen - Fesleğen yoğun hafif bir kokuya sahip aynı zamanda lezzetli olan Pembe, beyaz çiçekli bir bitkidir. Oval şekilde büyüyen fesleğen bitkisine eliniz dokunduğunuzda elinize yoğun şekilde sinen eşsiz bir kokusu vardır.

  Fesleğen

  Fesleğen yoğun hafif bir kokuya sahip aynı zamanda lezzetli olan Pembe, beyaz çiçekli bir bitkidir. Oval şekilde büyüyen fesleğen bitkisine eliniz dokunduğunuzda elinize yoğun şekilde sinen eşsiz bir kokusu vardır.

 • hardal - Hardal sarı çiçekli bir bitkide bulunan nohut dan az ufak küçük yuvarlak bir besin türüdür. Hardal toplanarak kurutulur daha sonra ezilerek toz hale getirilir. Hardal birçok Herbalist tarafından önem taşıyan ve tavsiye edilen çok önemli bir üründür.

  Hardal

  Hardal sarı çiçekli bir bitkide bulunan nohut dan az ufak küçük yuvarlak bir besin türüdür. Hardal toplanarak kurutulur daha sonra ezilerek toz hale getirilir. Hardal birçok Herbalist tarafından önem taşıyan ve tavsiye edilen çok önemli bir üründür.

 • karabiber - Yemeklerin lezzetini şüphesiz içerisinde ki baharatlar vermektedir. Karabiber neredeyse Dünya mutfağının tamamında kullandığı baharatlardandır. Çok uzun yıllardır Orta Asya da kullanılmaya başlayan Karabiber bütün dünya mutfağına yayılmıştır.

  Karabiber

  Yemeklerin lezzetini şüphesiz içerisinde ki baharatlar vermektedir. Karabiber neredeyse Dünya mutfağının tamamında kullandığı baharatlardandır. Çok uzun yıllardır Orta Asya da kullanılmaya başlayan Karabiber bütün dünya mutfağına yayılmıştır.

 • kekik - Kekik yeşil ve sarı ufak yaprakları bulunan solgun renkli ve kuru bir bitkidir. Muazzam bir kokuya sahip olan Kekik lezzeti ile de oldukça farklıdır. Kekik özellikle et yemeklerinde neredeyse tümünde sos yada tat olarak kullanılmaktadır.

  Kekik

  Kekik yeşil ve sarı ufak yaprakları bulunan solgun renkli ve kuru bir bitkidir. Muazzam bir kokuya sahip olan Kekik lezzeti ile de oldukça farklıdır. Kekik özellikle et yemeklerinde neredeyse tümünde sos yada tat olarak kullanılmaktadır.

 • kimyon - Yemeklerin lezzetini şüphesiz içerisinde ki baharatlar vermektedir. Kimyon da Dünya genelinde özellikle Hint ve Arap mutfağının başlıca kullandığı baharatlardandır. Çok uzun yıllardır Orta Asya da kullanılmaya başlayan Kimyon hastalar için ilaç olarak tüketilirken günümüzde yemeklerin vazgeçilmez lezzeti durumuna gelmiştir.

  Kimyon

  Yemeklerin lezzetini şüphesiz içerisinde ki baharatlar vermektedir. Kimyon da Dünya genelinde özellikle Hint ve Arap mutfağının başlıca kullandığı baharatlardandır. Çok uzun yıllardır Orta Asya da kullanılmaya başlayan Kimyon hastalar için ilaç olarak tüketilirken günümüzde yemeklerin vazgeçilmez lezzeti durumuna gelmiştir.

 • kirmizi-biber - Yaş Kırmızı Biber kurutularak ve daha sonrasında ezilip dövülerek ufak parçacıklar haline getirilerek elde edilen baharata Kırmızı Biber (Pul Biber) denir. Ülkemizde özellikle Güney Doğu bölgesinde yaygın olarak kullanılan Kırmızı Biber (Pul Biber) özellikle et yemeklerinde ve sulu yemeklerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Dünya genelinde lezzeti ve acılığı ile ün salmış olan Kırmızı Biber (Pul Biber) Suriye'nin Halep şehrinde bulunan bir kasabada yetişmektedir.

  Kırmızı Biber

  Yaş Kırmızı Biber kurutularak ve daha sonrasında ezilip dövülerek ufak parçacıklar haline getirilerek elde edilen baharata Kırmızı Biber (Pul Biber) denir. Ülkemizde özellikle Güney Doğu bölgesinde yaygın olarak kullanılan Kırmızı Biber (Pul Biber) özellikle et yemeklerinde ve sulu yemeklerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Dünya genelinde lezzeti ve acılığı ile ün salmış olan Kırmızı Biber (Pul Biber) Suriye'nin Halep şehrinde bulunan bir kasabada yetişmektedir.

 • kisnis - Kişniş bitkiler arasında maydanoza oldukça fazla benzemekte olan bir bitkidir. Bu bitkinin tohumundan yapılan baharata kişniş baharatı denmektedir. Kişniş tohumu soluk sarı ve kuru görüntüsü olan bir tohum türüdür.

  Kişniş

  Kişniş bitkiler arasında maydanoza oldukça fazla benzemekte olan bir bitkidir. Bu bitkinin tohumundan yapılan baharata kişniş baharatı denmektedir. Kişniş tohumu soluk sarı ve kuru görüntüsü olan bir tohum türüdür.

 • nane - Nane yeşil yaprakları bulunan güzel kokulu bir bitkidir. Genzi açan ferah bir kokuya sahip olan Nane oldukça lezzetli bir bitkidir. Nane özellikle çorbalarda, kış aylarında çaylarda, salata ve yemeklerde neredeyse tükettiğimiz yemek ve içeceklerde kullanabileceğimiz bir besindir. Nane tat olarak ne acı ne tatlı ne ekşidir ferahlatıcı bir lezzeti vardır.

  Nane

  Nane yeşil yaprakları bulunan güzel kokulu bir bitkidir. Genzi açan ferah bir kokuya sahip olan Nane oldukça lezzetli bir bitkidir. Nane özellikle çorbalarda, kış aylarında çaylarda, salata ve yemeklerde neredeyse tükettiğimiz yemek ve içeceklerde kullanabileceğimiz bir besindir. Nane tat olarak ne acı ne tatlı ne ekşidir ferahlatıcı bir lezzeti vardır.

 • sumak - Sumak mutfaklarımızda yoğun olarak kullandığımız bir baharat türüdür. Dünya mutfağında da yoğun olarak kullanılan sumak Ülkemizde bir çok yemeğin içinde kullanılmaktadır.

  Sumak

  Sumak mutfaklarımızda yoğun olarak kullandığımız bir baharat türüdür. Dünya mutfağında da yoğun olarak kullanılan sumak Ülkemizde bir çok yemeğin içinde kullanılmaktadır.

 • zencefil - Zencefil eski yılardan günümüze kadar gelmiş en sağlıklı bitkiler içinde ilk ürünlerdendir. Zencefil şifa deposu sayılan bir bitkidir.

  Zencefil

  Zencefil eski yılardan günümüze kadar gelmiş en sağlıklı bitkiler içinde ilk ürünlerdendir. Zencefil şifa deposu sayılan bir bitkidir.

 • zerdecal - Zerdeçal şifa açısından uzun yıllardır kullanılan ve bağışıklık sitemine özellikle kanser hastaları için şifa deposu olan bir bitkidir.

  Zerdeçal

  Zerdeçal şifa açısından uzun yıllardır kullanılan ve bağışıklık sitemine özellikle kanser hastaları için şifa deposu olan bir bitkidir.