Kekik

Kekik - Kekik yeşil ve sarı ufak yaprakları bulunan solgun renkli ve kuru bir bitkidir. Muazzam bir kokuya sahip olan Kekik lezzeti ile de oldukça farklıdır. Kekik özellikle et yemeklerinde neredeyse tümünde sos yada tat olarak kullanılmaktadır.

Kekik yeşil ve sarı ufak yaprakları bulunan solgun renkli ve kuru bir bitkidir. Muazzam bir kokuya sahip olan Kekik lezzeti ile de oldukça farklıdır. Kekik özellikle et yemeklerinde neredeyse tümünde sos yada tat olarak kullanılmaktadır.

Naristanbul Kekik tat olarak ne acı ne tatlı nede ekşidir. Kokusunun yoğun olan naristanbul Kekik lezzeti ile çok farklı bir üründür. Çoğunlukla Türk ve Meksika mutfağında yoğun olarak kullanılmaktadır. Lezzeti ve Kokusu kadar sağlık açısından da çok faydalı bir bitkidir. Naristanbul Kekik günümüzde baharat olarak kullanıldığı kadar çay olarak da tüketilmektedir. Naristanbul  Kekik içerisinde barındırdığı manganez, kalsiyum, selenyum, beta karoten, demir, potasyum ve A, E, C ve K vitaminleri sayesinde adeta sağlıklı yaşam iksiri gibi. Bağırsak (kolon) kanserinden, hipertansiyon, şeker ve kolesterol gibi birçok günümüzün hastalıklarına iyi gelen Naristanbul Kekik migren ve dişetleri kanamasına da oldukça iyi gelmektedir. Yaşlıların özellikle şikayet ettiği diş eti çekilmesi rahatsızlığına Kekik suyu müthiş bir çözüm olacaktır. Naristanbul Kekik hücre yenileyici baharat türlerinden biridir. Naristanbul Kekik aynı zamanda cilt bakımlarında kaz ayağı, sivilce, akne gibi birçok cilt problemlerinde de kozmetik firmalarının kullandığı bir üründür. İNTEGRAL PAZARLAMA – NARİSTANBUL markasıyla uzun yıllardır Ülkemizde ve Dünyada birçok ülke de tüketicilerine doğal baharatlar hizmeti sunmaktadır.