Kırmızı Biber

Kırmızı Biber - Yaş Kırmızı Biber kurutularak ve daha sonrasında ezilip dövülerek ufak parçacıklar haline getirilerek elde edilen baharata Kırmızı Biber (Pul Biber) denir. Ülkemizde özellikle Güney Doğu bölgesinde yaygın olarak kullanılan Kırmızı Biber (Pul Biber) özellikle et yemeklerinde ve sulu yemeklerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Dünya genelinde lezzeti ve acılığı ile ün salmış olan Kırmızı Biber (Pul Biber)  Suriye'nin Halep şehrinde bulunan bir kasabada yetişmektedir.

Yaş Kırmızı Biber kurutularak ve daha sonrasında ezilip dövülerek ufak parçacıklar haline getirilerek elde edilen baharata Kırmızı Biber (Pul Biber) denir. Ülkemizde özellikle Güney Doğu bölgesinde yaygın olarak kullanılan Kırmızı Biber (Pul Biber) özellikle et yemeklerinde ve sulu yemeklerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Dünya genelinde lezzeti ve acılığı ile ün salmış olan Kırmızı Biber (Pul Biber) Suriye'nin Halep şehrinde bulunan bir kasabada yetişmektedir.

Orta Asya'da ve ülkemizde oldukça yoğun tüketilen naristanbul Kırmızı Biber (Pul Biber) Dünya geneli sıralamasında Suriye ve Türkiye'den sonra Meksika ve Hindistan olarak görülmektedir. Acı Biberleri ile bilinen Meksika naristanbul Kırmızı Biber (Pul Biber) konusunda tüketim olarak ülkemizin gerisinde kalmıştır. Naristanbul Kırmızı Biber (Pul Biber) sağlık açısından oldukça faydalı bir üründür. Mide rahatsızlığına oldukça faydalı olan naristanbul Kırmızı Biber (Pul Biber) yoğun tüketilmemek şartı ile adeta ülser, reflü ve gastritin ilacı olmuştur.

Naristanbul Kırmızı Biber (Pul Biber) Yoğun kullanıldığı takdirde hemoroit hastalığını tetiklemektedir. Ülke geneline bakıldığında Mide rahatsızlığı olarak hastaneye başvuran hasta sayısı Adana ilimiz ve Şanlıurfa ilimiz en az şehirler olmuş. Peşinden diğer Güney Doğu Anadolu illeri olmuştur. En çok şikayeti olan bölgelerimiz ise İstanbul ilimiz başta olarak Batı Trakya ve Ege bölgesi olmuştur. Naristanbul Kırmızı Biber (Pul Biber) içerik olarak B6, C ve E vitamini içermektedir. İNTEGRAL PAZARLAMA – NARİSTANBUL markasıyla uzun yıllardır Ülkemizde ve Dünyada birçok ülke de tüketicilerine doğal baharatlar hizmeti sunmaktadır.