Lakerda

Lakerda - Lakerda balık türleri içinde Torikten yapılmaktadır. Ülkemizde torik çok fazla bulunmadı için bu balık yerine Palamut balığı kullanılmaktadır. Lakerda balığın belli bir işlem görerek elde ediliş halidir. Lakerda kafası alınmış içi temizlenmiş olan balığın kaplara tuzlanarak konup sıkıştırılarak 2-3 hafta bekletilip yağları alınmaktadır.

Lakerda balık türleri içinde Torikten yapılmaktadır. Ülkemizde torik çok fazla bulunmadı için bu balık yerine Palamut balığı kullanılmaktadır. Lakerda balığın belli bir işlem görerek elde ediliş halidir. Lakerda kafası alınmış içi temizlenmiş olan balığın kaplara tuzlanarak konup sıkıştırılarak 2-3 hafta bekletilip yağları alınmaktadır.

Naristanbul Lakerda elde edebilmek biraz zahmetli bir iş olduğundan evlerde çok fazla yapılmamaktadır. Oldukça lezzetli olan Naristanbul Lakerda ürününe artık firmamızla ulaşabilirsiniz. İNTEGRAL PAZARLAMA – NARİSTANBUL markasıyla uzun yıllardır Ülkemizde ve Dünyada birçok ülkede tüketicilerine deniz ürünleri hizmeti sunmaktadır.