Enginar Çanak

Enginar Çanak - Enginar Çanak, geniş enginarın yan ve al alt kısmını hassas şekilde temizlenmesiyle ve iç kısmını derinlemesine oyarak ortaya çıkan tabak şeklindeki enginara Enginar Çanak denir. Enginar Çanak makine yöntemleri ile elde edilmesi mümkün olmayan tamamen insan gücüne dayalı dikkatli işçilik isteyen bir üretim türüdür.

Enginar Çanak, geniş enginarın yan ve al alt kısmını hassas şekilde temizlenmesiyle ve iç kısmını derinlemesine oyarak ortaya çıkan tabak şeklindeki enginara Enginar Çanak denir. Enginar Çanak makine yöntemleri ile elde edilmesi mümkün olmayan tamamen insan gücüne dayalı dikkatli işçilik isteyen bir üretim türüdür.

Ülkemizde en yaygın tüketilen enginar türü Naristanbul Enginar Çanak'tır. Kıbrıs'ta ve Ege Bölgesinde yoğun olarak yetişen Enginar türleri arasında Naristanbul Sakız Enginar ve Naristanbul Bayrampaşa Enginarı ülkemizde en fazla tüketilen türdür. Ülkemizde genellikle Naristanbul Enginar Çanak olarak sofralarımızda yer almaktadır. Muhafaza edilmesi ve taze kalması en güç işlenmiş enginar türü olan Naristanbul Enginar Çanak İNTEGRAL PAZARLAMA - NARİSTANBUL olarak özel vakumlama ve özel kavanoz şeklindeki konservelere koyularak uzun ömürlü olmasını sağlamakta ve birçok yere ihraç etmektedir. Gıda sektöründe bulunan neredeyse bütün gıda firmaları Naristanbul Enginar Çanak üretimi yapamamaktadır. Bu üretimimi yapmamalarının tek nedeni ise taze olarak muhafaza edememekte olmalarıdır. Naristanbul Enginar Çanak üretimi için ince özel bıçaklarlar kullanılmakta olup İnsan gücü ve hassas bir işçilik istemektedir. İNTEGRAL PAZARLAMA - NARİSTANBUL olarak üretimde hassas bir işçilik ile elde ettiğimiz Naristanbul Enginar Çanak ürünlerini tüketicilerimize özel ambalajlarda muhafaza ederek tazeliğini ilk gün ki gibi korumuş şekilde ulaştırmaktayız.